Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Сплата орендної плати наперед: порядок та оподаткування

06.09.2018 1828 0 1

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які орендують земельні ділянки приватної власності та бажають сплатити орендну плату наперед.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про підстави, за яких орендні платежі здійснюються наперед, спосіб уникнення подальшої індексації, правила оподаткування та варіант розстрочення сплати податків.

Умови про розмір, періодичність та строки внесення орендної плати за землю встановлюються у договорі оренди (ст. 21 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі»). Тобто підставою для сплати орендної плати наперед є договір оренди земельної ділянки.

Існує також інша підстава – норма ст. 531 Цивільного кодексу (далі – ЦК). Згідно з цією статтею боржник має право виконати свій обов’язок достроково, якщо інше не встановлено договором, актами цивільного законодавства або не випливає із суті зобов’язання чи звичаїв ділового обороту.

Тож за цивільним законодавством виконати достроково обов’язок зі сплати орендної плати беззаперечно можна, але тільки якщо це не заборонено договором.

Тому для початку потрібно вивчити умови договору і впевнитися, що такої заборони немає. Тоді, навіть якщо умовами передбачено щорічну сплату, орендар має право видати кошти наперед за певний період або за весь строк користування (приклад формулювання умов див. у публікації «Якщо орендна плата видана наперед»). Пояснимо, що робити, якщо договором оренди земельної ділянки передбачено такі умови:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали