У сільгосппідприємства є РРО: чи проводити через нього реалізацію власної сільгосппродукції?
Сільгосппідприємство – платник єдиного податку четвертої групи реалізує продукцію власного виробництва та одночасно надає послуги в рослинництві як за готівку, так і за безготівковим розрахунком. Для надання послуг за готівку у 2015 році було придбано та зареєстровано РРО. Чи потрібно через цей РРО тепер проводити всю готівкову реалізацію, чи продаж власно виробленої сільгосппродукції можна й надалі здійснювати з оформленням касових ордерів?
РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами (крім підприємств торгівлі та громадського харчування) у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку (п. 1 ст. 9 Закону від 06.07.95 p. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
А ось при наданні послуг (чи реалізації за готівку інших товарів) сільгосппідприємство зобов’язане застосовувати РРО.
Вимоги щодо обов’язкового проведення через РРО (у разі його наявності на підприємстві) і тієї продукції, реалізацію якої дозволено здійснювати без РРО, у законодавстві немає. Однак якщо сільгосппідприємство вважає, що для нього буде зручніше всю готівкову реалізацію проводити через РРО (у т. ч. й продаж продукції власного виробництва), то воно має право це робити за власним вибором. У такому разі не потрібно буде оформляти видаткові касові ордери.
Коментарі до матеріалу