Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розрахунок коригування: коли та як оформлювати

У процесі господарської діяльності непоодинокими є ситуації, коли після оформлення податкової накладної (далі – ПН) змінюються плани постачальника та/або покупця щодо постачання товарів. Про те, як здійснити коригування ПН у таких випадках, ітиметься в цій консультації.

Випадки та порядок оформлення

Форму Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – РК) та Порядок його заповнення затверджено наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307).

Складається РК у випадках, передбачених у п. 192.1 Податкового кодексу (далі – ПК), а саме в разі:

  • зміни компенсації вартості товарів/послуг (перегляд цін, перерахунок у разі повернення товарів особі, яка їх надала, повернення суми попередньої оплати);
  • виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307 у РК вказується дата та номер ПН, до якої вносяться зміни. У клітинках номера ПН, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються. У разі складання РК із метою виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у РК зазначаються виправлені дані. Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали