Розрахунок коригування: коли та як оформлювати
14.11.2016 291 0 1
У процесі господарської діяльності непоодинокими є ситуації, коли після оформлення податкової накладної (далі – ПН) змінюються плани постачальника та/або покупця щодо постачання товарів. Про те, як здійснити коригування ПН у таких випадках, ітиметься в цій консультації.
Випадки та порядок оформлення
Форму Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – РК) та Порядок його заповнення затверджено наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307).
Складається РК у випадках, передбачених у п. 192.1 Податкового кодексу (далі – ПК), а саме в разі:
- зміни компенсації вартості товарів/послуг (перегляд цін, перерахунок у разі повернення товарів особі, яка їх надала, повернення суми попередньої оплати);
- виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Відповідно до п. 21 Порядку № 1307 у РК вказується дата та номер ПН, до якої вносяться зміни. У клітинках номера ПН, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються. У разі складання РК із метою виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у РК зазначаються виправлені дані. Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року