Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перевірка правомірності перебування на ФСП: які наслідки?

Інна Литвін

31.07.2015 274 0 0

Чи застосовуватимуться норми п. 299.11 Податкового кодексу (далі – ПК) під час перевірки діяльності сільгосппідприємств у періодах до 2015 року та при виявленні порушень щодо переходу та перебування на сплаті ФСП?

Відповідно до абзацу другого п. 299.11 ПК у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам пп. 4 п. 291.4 та п. 291.51 ПК у податковому (звітному) році або в попередніх періодах такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені гл. 11 розд. II ПК. Такий платник податку зобов’язаний перейти на сплату податків за загальною системою оподаткування починаючи з місяця, що настає після місяця, у якому встановлено таке порушення.

Наведену норму було запроваджено з 01.01.15 р. Стосується вона виключно єдиного податку четвертої групи, а не ФСП. Отже, застосовуватись при перевірці правомірності перебування на ФСП вона не може.

Нагадаємо, що згідно з нормою пп. «б» п. 308.6 ПК, яка діяла до 01.01.15 р., у разі встановлення за результатами документальної перевірки недотримання платником податку положень (колишньої) ст. 301 ПК, такий платник ФСП був зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування починаючи з місяця, що настає після місяця, у якому було встановлено таке порушення.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали