• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Переплату з ПДВ повернули на електронний рахунок: чи повинен збільшуватися реєстраційний ліміт?

За заявою платника переплату з ПДВ було зараховано на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ), але не було збільшено на цю суму реєстраційний ліміт. Чи повинна сума повернутої переплати збільшувати показник ∑ПопРах?

Відповідно до п. 43.4 Податкового кодексу (далі – ПК) у разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань із ПДВ такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ.

При цьому порядок обрахунку реєстраційної суми та її окремих складових визначено п. 2001.3 ПК.

Так, п. 2001.3 ПК чітко визначено, що ∑ПопРах – це загальна сума поповнення з поточного рахунка платника податку рахунка в СЕА ПДВ, у тому числі рахунків сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування, у системі електронного адміністрування.

Таким чином, у разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань на рахунок в СЕА ПДВ показник ∑ПопРах не збільшується, у зв’язку із чим на суму повернених із бюджету коштів на такий рахунок реєстраційна сума платника також не збільшується.

Довідково: з рахунка в СЕА ПДВ платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань, що підлягають сплаті за наслідками звітного податкового періоду. При цьому списання коштів з електронного рахунка до бюджету в оплату задекларованих податкових зобов’язань не призводить до зменшення показника ∑ПопРах та реєстраційної суми. Тому і в разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань із ПДВ на рахунок платника в СЕА ПДВ відсутні підстави для збільшення цього показника.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали