Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Від податку за сільгоспбудівлю, яка використовується у сільгоспдіяльності, звільняється не лише юрособа: судова практика

26.03.2019 721 0 0

Чим підтвердити належність будівлі до сільськогосподарських будівель та споруд?

Податок на нерухомість для сільгосппідприємств

Фізособа-підприємець отримав два податкових повідомлення-рішення (далі – ППР) про визначення податкового зобов’язання зі сплати податку за сільгоспбудівлю, що перебуває у його приватній власності. Ця будівля використовується підприємцем-сільгосптоваровиробником безпосередньо у сільгоспдіяльності, що має бути підставою для звільнення від сплати податку. Однак податкова вважає інакше – звільнення поширюється лише на сільгосптоваровиробників, створених у формі юрособи. Не погодившись із такою думкою, підприємець звернувся до суду із позовом про скасування ППР. Суд підтримав позов підприємця та задовольнив його в повному обсязі (рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.02.19 р. у справі № 160/9550/18).

Позивач – фізособа-під­приємець,
Відповідач – Головне управління ДФС в області.

12.09.18 р. Відповідач прийняв два ППР, яким визначив податкове зобов’язання із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), сплаченого фізособами – власниками об’єктів нежитлової нерухомості (за 2015–2017 роки). Відповідач стверджує, що підставою для нарахування податку на нерухомість є норми пп. 54.3.3, 266.7.2 Податкового кодексу (далі – ПК). Утім згідно з пп. «ж» пп. 266.2.2 ПК не є об’єктом оподаткування, зокрема, будівлі, споруди сільгосптоваровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільгоспдіяльності.

Відповідач вважає, що ця норма застосовується виключно до сільгосптоваровиробників-юросіб, адже терміном «сільгосптоваровиробник» (пп. 14.1.235 ПК) передбачено тільки таку форму господарювання. На підприємців вказана норма не поширюється.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали