Основні правила розрахунку МПЗ за 2022 рік
Із цього року платники єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи мають уперше визначати мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) та заповнювати однойменний додаток 3 до декларації єдинника. На жаль, норми Податкового кодексу (далі – ПК) в частині розрахунку МПЗ та визначення позитивної (додатної) різниці між МПЗ і загальною сумою сплачених податків (далі – позитивна різниця) виписано без урахування специфіки сільгоспвиробництва, земельного та фермерського законодавства. А офіційних роз’яснень від ДПС поки що немає. От і виходить, що наразі ми маємо більше запитань, ніж відповідей щодо МПЗ та заповнення додатка 3. Але строк звітування наближається, тому в цій статті ми надамо своє бачення стосовно визначення МПЗ, позитивної різниці та заповнення додатка 3, ґрунтуючись на нормах ПК та здоровому глузді.
Загальні норми щодо визначення, розрахунку МПЗ та позитивної різниці див. «Кому та як слід сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за 2022 рік».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року