Операції з резервом сумнівних боргів у платника податку на прибуток
Суть проблеми. У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації українські суб’єкти господарювання (далі – СГ) зіткнулися з такою проблемою, як затримка платежів за чинними контрактами. При цьому багато з таких прострочених заборгованостей контрагентів за фактом перетворилися на безнадійні борги, які досить проблематично списати на витрати. Адже строк позовної давності за ними не минув, а форс-мажор щодо договірних зобов’язань можна застосувати далеко не завжди. Тому такі дебіторські заборгованості (далі – ДЗ) у бухгалтерському обліку підприємства класифікуються як сумнівні. А щоб відобразити в обліку витрати, пов’язані з виникненням сумнівних ДЗ, підприємство може сформувати резерв сумнівних боргів (далі – РСБ).
Про що стаття? Ми розглянемо на практичних прикладах, як створення і коригування суми РСБ відображається в обліку платника податку на прибуток.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року