• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Об’єднання підприємств: чи можна перейти на єдиний податок четвертої групи в поточному році?

Інна Литвін

02.08.2015 287 0 0

Сільгосппідприємство – платник єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи об’єдналося із підприємством, яке займалося ремонтом та обслуговуванням сільгосптехніки та перебувало на загальній системі оподаткування. Чи може юридична особа, яка утворилася внаслідок такого об’єднання, бути платником ЄП четвертої групи у 2015 році?

Згідно з пп. 291.4.3 Податкового кодексу (далі – ПК) якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75 % за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на:

  • усіх осіб окремо, які зливаються або приєднуються;
  • кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділу;
  • особу, утворену шляхом перетворення.

Нагадаємо, що платниками ЄП четвертої групи можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %(п. 291.4 ПК).

У наведеній ситуації об’єднується сільськогосподарське підприємство з несільськогосподарським. Тобто підприємство, яке займалося ремонтом сільгосптехніки і не виробляло сільгосппродукції, не має 75%-вої частки сільгоспвиробництва за попередній рік. А тому юридична особа, що утворилася внаслідок об’єднання таких двох підприємств, не зможе бути платником ЄП четвертої групи у 2015 році. Вона зможе перейти на сплату цього податку лише з наступного (2016) року, у разі дотримання всіх умов для такого переходу, зокрема щодо частки сільгоспвиробництва.

При цьому сільгосппідприємство, яке припиняється внаслідок об’єднання (злиття), зобов’язане подати до контролюючих органів за своїм місцезнаходженням та місцем розташування земельних ділянок уточнену податкову декларацію (пп. 295.9.4 ПК). У цій декларації слід зменшити податкові зобов’язання за період із дати припинення підприємства до кінця календарного року.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали