Нова податкова накладна: особливості для сільгосппідприємств
16.05.2016 296 0 2
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які є платниками ПДВ та суб’єктами спецрежиму.
Наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 було затверджено нові форми податкової накладної (далі – ПН) та розрахунку коригування (далі – РК), а також Порядок їх заповнення (далі – Порядок № 1307). Нові форми суттєво відрізняються від старих (затверджених наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957). Перш за все це пов’язано зі скороченням кількості обов’язкових реквізитів ПН, визначених у п. 201.1 Податкового кодексу (далі – ПК), а також з тим, що через запровадження системи електронного адміністрування ПДВ зникла потреба у відображенні деяких показників. Тож розглянемо зміни більш детально.
Титульна частина ПН
Верхня ліва частина ПН тепер складається із таких граф:
- «Зведена податкова накладна» – у цій графі проставляється значок «Х», якщо ПН є зведеною. Нагадаємо, що зведена ПН складається в разі здійснення постачання, що має безперервний або ритмічний характер (п. 201.4 ПК, п. 19 Порядку № 1307), а також при здійсненні «умовного постачання» у випадках, передбачених п. 198.5 ПК, зокрема при списанні зіпсованої сільгосппродукції, при загибелі посівів тощо;
- «складена на операції, звільнені від оподаткування» – проставляється позначка «Х» у разі оформлення ПН на операції, які звільнено від обкладення ПДВ згідно зі ст. 197 ПК;
- «не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини (зазначається тип причини)» – позначка «Х» проставляється в разі оформлення ПН, надання якої покупцеві не передбачається.
Повний перелік типів причин, з яких ПН не видається покупцеві, наведено в п. 8 Порядку № 1307, а саме:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року