ПДВ-реєстрація та її анулювання при переході до третьої групи єдинників
08.12.2017 368 0 1
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які бажають зареєструватися платниками єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як зареєструватися платником ПДВ у разі вибору сплати ЄП за ставкою 3 %, а також як анулювати ПДВ-реєстрацію при виборі сплати ЄП за ставкою 5 %.
Нагадаємо, єдинники третьої групи обирають ставку ЄП залежно від того, хочуть вони бути платниками ПДВ чи ні. Якщо хочуть, то обирають ставку ЄП у розмірі 3 %, якщо ні – 5 %.
Якщо підприємство бажає бути платником ПДВ, але до переходу в третю групу єдинників воно не мало цього статусу, то разом із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування йому необхідно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ (далі – заява). Зрозуміло, якщо підприємство вже було зареєстроване платником ПДВ, заяву подавати не треба.
Порядок ПДВ-реєстрації і включення до Реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) установлено нормами Податкового кодексу (далі – ПК) і Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. № 1130 (далі – Положення № 1130).
Так, аби зареєструватися платником ПДВ, слід подати заяву за формою № 1-ПДВ, наведеною в додатку 1 до Положення № 1130 (п. 182.1 ПК, п. 3.5 Положення № 1130). Строк подання заяви – не пізніше ніж за 15 календарних днів (далі – к. д.) до початку календарного кварталу, з якого підприємство бажає перейти на сплату ЄП за ставкою 3 % (пп. «в» пп. 4 п. 293.8 ПК, пп. 5 п. 3.6 Положення № 1130).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року