Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ПДВ-особливості експорту сільгосппродукції

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств – суб’єктів спецрежиму з ПДВ, які здійснюють або планують здійснювати експорт власно виробленої сільгосппродукції.

Виникнення податкових зобов’язань

Операція з експорту є різновидом операцій із постачання (продажу) продукції. Однак порядок оподаткування експорту має свої особливості.

Так, відповідно до пп. «г» п. 185.1 Податкового кодексу (далі – ПК) операції платників податку з вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту є об’єктом обкладення ПДВ. Датою виникнення податкових зобов’язань у разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації (далі – МД) (яке здійснюється відповідно до вимог митного законодавства), що засвідчує факт перетину митного кордону України (пп. «б» п. 187.1 ПК).

Отже, податкові зобов’язання з ПДВ при експорті виникають лише на дату оформлення експортної МД. Тобто правило першої події при експорті не застосовується, і на дату отримання передоплати від нерезидента (за її наявності) податкові зобов’язання з ПДВ у експортера не виникають.

Відповідно до п. 195.1 ПК операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджено МД, оформленою відповідно до вимог митного законодавства, оподатковуються за нульовою ставкою.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали