ПДВ-особливості експорту сільгосппродукції
01.06.2016 546 0 1
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств – суб’єктів спецрежиму з ПДВ, які здійснюють або планують здійснювати експорт власно виробленої сільгосппродукції.
Виникнення податкових зобов’язань
Операція з експорту є різновидом операцій із постачання (продажу) продукції. Однак порядок оподаткування експорту має свої особливості.
Так, відповідно до пп. «г» п. 185.1 Податкового кодексу (далі – ПК) операції платників податку з вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту є об’єктом обкладення ПДВ. Датою виникнення податкових зобов’язань у разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації (далі – МД) (яке здійснюється відповідно до вимог митного законодавства), що засвідчує факт перетину митного кордону України (пп. «б» п. 187.1 ПК).
Отже, податкові зобов’язання з ПДВ при експорті виникають лише на дату оформлення експортної МД. Тобто правило першої події при експорті не застосовується, і на дату отримання передоплати від нерезидента (за її наявності) податкові зобов’язання з ПДВ у експортера не виникають.
Відповідно до п. 195.1 ПК операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджено МД, оформленою відповідно до вимог митного законодавства, оподатковуються за нульовою ставкою.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року