Податок на нерухомість: хто та як сплачує
Фінзвітність, плата за землю, податок на нерухомість, транспортний податок, ПДВ, форма 20-ОПП
Для кого ця стаття: для сільгосптоваровиробників – юридичних осіб, які мають у власності об’єкти нерухомості.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках сільгосптоваровиробник має сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), за яку нерухомість податок не сплачується, як подається звітність та сплачується податок.
Податок на нерухомість належить до місцевих податків і є складовою податку на майно (окрім нього сюди входять також плата за землю і транспортний податок).
Порядок справляння податку на нерухомість прописаний у ст. 266 Податкового кодексу (далі – ПК). Так, платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 ПК). Причому право власності має бути належним чином зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Зверніть увагу: податок на нерухомість сплачують тільки власники нерухомості. Орендарі нерухомості або суб’єкти, які отримали нерухомість за договором позички, у господарське чи оперативне управління, цей податок не платять.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року