Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може сільгосппідприємство обрати звичайний річний період для звітування з податку на прибуток?

Сільгосппідприємство із 01.01.15 р. перейшло на сплату податку на прибуток (раніше було платником ФСП). Чи може воно за власним бажанням обрати для сплати цього податку звичайний річний період (із 01.01.15 р. по 31.12.15 р.), а не «сільськогосподарський»? Якщо так, то чи повинне воно сплачувати авансові внески?

Відповідно до п. 137.4 Податкового кодексу (далі – ПК) податковим (звітним) періодом платника податку на прибуток є календарний рік, який починається із першого календарного дня податкового (звітного) року і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) року.

Виробники сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 ПК, можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається із 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року (пп. 137.4.1 ПК).

Нагадаємо, що стара норма пп. 152.9.1 ПК, яка діяла до 01.01.15 р., звучала так: «Звітний податковий період починається із першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначених ст. 155 ПК, для яких річний податковий період починається із 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року».

Тобто, якщо до 01.01.15 р. сільгоспвиробники мали звітувати з податку на прибуток за період із 1 липня поточного року по 30 червня наступного року, то починаючи з 2015 року їм надано право обрати період звітування:

  • або із 1 липня поточного року по 30 червня наступного року,
  • або із 1 січня по 31 грудня поточного року.

Згідно з п. 57.1 ПК платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільгосппродукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний період не перевищують 20 млн грн.) щомісяця, протягом 12 місяців, сплачують авансовий внесок у порядку і строки, які встановлені для місячного податкового періоду.

Отже, сільгоспвиробники незалежно від обраного періоду не сплачують авансові внески з податку на прибуток за умови, що вони відповідають таким критеріям (пп. 137.4.1 ПК):

  • їх основною діяльністю є виробництво сільськогосподарської продукції за переліком, наведеним у ст. 209 ПК;
  • їх дохід від продажу сільгосппродукції власного виробництва за попередній звітний рік перевищує 50 % загальної суми доходу.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали