Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може бути платником ФСП сільгосппідприємство, яке реалізує алкогольні напої?

Ольга Целуйко

05.09.2014 281 0 0

Сільгосппідприємство, будучи платником фіксованого сільськогосподарського податку (далі – ФСП), у 2012 році крім виробництва сільськогосподарської продукції здійснювало торгівлю алкогольними напоями (тобто підакцизними товарами). Чи зможе воно отримати статус платника ФСП у 2013 році, якщо частка доходу від реалізації такої продукції не перевищує 25 %?

Відповідно до п. 301.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платниками ФСП з урахуванням обмежень, установлених п. 301.6 ПК, можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.

Не може бути зареєстрований як платник ФСП суб’єкт господарювання, який провадить діяльність із виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТЗЕД 2204 29–2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції (пп. 301.6.2 ПК). У разі встановлення органом ДПС за результатами документальної перевірки недотримання платником ФСП вищевказаної норми реєстрація сільгосптоваровиробника платником ФСП скасовується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому було встановлено таке порушення (пп. «б» пп. 308.6.2 ПК).

Водночас сільськогосподарському товаровиробнику – платнику ФСП не заборонено здійснювати діяльність із реалізації (перепродажу) підакцизних товарів (у т. ч. й алкогольних напоїв). Тому якщо частка реалізації таких товарів знаходиться в межах 25 % загального доходу від реалізації за 2012 рік, то сільгосппідприємство зможе стати платником ФСП у 2013 році (при дотриманні інших умов щодо набуття статусу платника ФСП та подання декларації із цього податку).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали