Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Лізинг сільгосптехніки: облік у лізингоотримувача

14.01.2020 757 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтесь: про особливості бухгалтерського обліку та оподаткування операцій лізингу (фінансової оренди) на прикладі конкретної ситуації.

Ситуація

Сільгосппідприємство – платник податку на прибуток і ПДВ у жовтні 2019 року придбало за договором фінансового лізингу два комбайни та жниварку. Як правильно відобразити в обліку цю операцію, якщо підприємство регулярно здійснює щомісячні платежі за графіком, прописаним у договорі? Коли можна амортизувати отримані об'єкти основних засобів (далі – ОЗ)?

Договором передбачена сплата авансом частини викупної суми та комісійної винагороди, а також прив'язка суми платежів за договором до еквівалента в інвалюті (євро).

Визначення фінансового лізингу міститься в декількох законодавчих і нормативних актах України. Так, операції фінлізингу регулюються спеціальним Законом від 16.12.97 р. № 723/97-ВР (далі – Закон № 723). За договором фінлізингу лізингодавець зобов'язується придбати у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоотримувачем специфікацій та умов і передати її в користування лізингоотримувачу на певний строк (не менше року) за встановлену плату (лізингові платежі) (ч. 2 ст. 1 Закону № 723).

У законодавстві з питань бухобліку та оподаткування є свої визначення фінансової оренди (лізингу), які відрізняються від наведених у Законі № 723. Зокрема:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали