Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коригування єдиного податку четвертої групи: які санкції можуть бути застосовані?

Чи потрібно сільгосппідприємству при поданні уточнюючої декларації з єдиного податку четвертої групи нараховувати собі штрафні санкції та пеню? Яка відповідальність передбачена за неподання (несвоєчасне подання) звітності у разі зміни площі земельних ділянок?

Перш за все зазначимо: якщо уточнююча декларація з єдиного податку четвертої групи подається у зв’язку набуттям прав на нові земельні ділянки, то ні штраф, ні пеня не нараховуються.

Якщо ж уточнюються показники раніше поданої декларації у зв’язку з виправленням допущених помилок, то слід діяти відповідно до п. 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Згідно з цією нормою платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, зокрема, надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Крім того, за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання слід буде сплатити пеню, яка обчислюється в порядку, визначеному в ст. 129 ПК.

Як було зазначено вище, платники єдиного податку четвертої групи сплачують цей податок щоквартально. Отже, якщо в уточнюючій декларації виправляються податкові зобов’язання (у бік збільшення) звітного періоду (кварталу), строк сплати яких уже минув, то сільгосппідприємство повинне нарахувати собі штраф у розмірі 3 % від суми недоплати та пеню.

Що стосується неподання (несвоєчасного подання) уточнюючих декларацій у разі зміни площі земельних ділянок, що знаходяться в користуванні сільгосппідприємства, то за таке порушення до сільгосппідприємства будуть застосовані санкції, передбачені п. 120.1 ПК, а саме штраф у розмірі 170 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали