Як захистити себе, коли контрагент не розблоковує податкову накладну?
11.04.2018 2594 0 2
Продавець (сільгосппідприємство) отримав рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, ЄРПН), але жодних дій з її розблокування не вчиняє. Як покупець може вплинути на контрагента?
Краще за все, аби сторони на стадії створення правовідносин, зокрема при укладенні договору, передбачили відповідальність продавця за відсутність ПН, зареєстрованої у встановленому порядку в ЄРПН. Про що йдеться?
1. У договорі необов’язково зазначати умову щодо обов’язку продавця з видачі ПН, складеної та зареєстрованої відповідно до норм податкового законодавства, адже аналогічний обов’язок закріплено у ст. 201 Податкового кодексу (далі – ПК). Але якщо сторони бажають, то вони мають право включити таке положення до договору. Це ще раз нагадає продавцю про його обов’язок.
2. У договорі краще прописати про неустойку у вигляді штрафу (ст. 549 Цивільного кодексу), зазначивши його розмір (наприклад, 20 % суми постачання). Тобто передбачити застосування штрафу, зокрема, за порушення порядку видачі ПН, відсутність зареєстрованої належним чином ПН, складання її з помилками тощо.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року