Як впливає реорганізація сільгосппідприємств на статус єдинника четвертої групи
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які були реорганізовані 2019 року або збираються пройти процедуру реорганізації 2020 року шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як впливає реорганізація підприємства на статус платника єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.
Як відомо, серед юридичних осіб платниками ЄП четвертої групи можуть бути ті сільгосптоваровиробники, у яких питома вага доходу, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її перероблення за попередній податковий (звітний) рік, становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (далі – частка сільгосптоваровиробництва) (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу, далі – ПК).
Тому в разі реорганізації у єдинників четвертої групи виникає запитання: чи можуть вони залишатися такими платниками після реорганізації та як розрахувати частку сільгосптоваровиробництва?
Порядок реорганізації єдинників четвертої групи прописано в пп. 291.4.3–291.4.6 ПК. Так, відповідно до пп. 291.4.3 ПК якщо сільгосптоваровиробник утворюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними положеннями Цивільного кодексу, то норма щодо дотримання установленої частки сільгосптоваровиробництва поширюється:
- на всіх осіб окремо, які зливаються або приєднуються;
- кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділення;
- особу, утворену шляхом перетворення.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року