• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оформити податкову накладну, якщо покупець – неплатник ПДВ?

Сільгосппідприємство реалізувало сільгосппродукцію юридичній особі, яка не є платником ПДВ. Як оформити податкову накладну на таку операцію?

У разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник ПДВ, у верхній лівій частині податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «02» (постачання неплатнику податку). Таку податкову накладну покупцю не видають, але її слід зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957, далі – Порядок № 957).

Згідно з п. 12 Порядку № 957 у рядку «Особа (платник податку) – покупець» такої податкової накладної зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» – умовний ІПН «100000000000». В останньому абзаці цього пункту зазначено: «...у випадках, коли цим пунктом не визначено порядку заповнення окремих рядків заголовної частини податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, такі рядки не заповнюються (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються)». Тобто рядки «Місцезнаходження (податкова адреса покупця» та «Номер телефону» слід залишити незаповненими.

У графі «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної зазначається вид цивільно-правового договору згідно з видом договірних зобов’язань, визначених Цивільним кодексом. Дата договору заповнюється цифрами у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри). При цьому крапки, коми та інші розділові знаки в даті складання податкової накладної не проставляються (п. 6 Порядку № 957).

Отже, у рядку «Вид цивільно-правового договору» слід указати назву договору, на підставі якого здійснюється операція, наприклад, «Договір купівлі-продажу», «Договір про виконання робіт», «Договір надання послуг», «Договір оренди землі» (якщо товар реалізується в рахунок орендної плати) тощо. Якщо договір із покупцем укладено в письмовій формі, то у відповідних полях слід зазначити його дату та номер. Якщо письмового договору немає, то поля «від» та «N» не заповнюються.

У полі «форма проведених розрахунків» слід зазначити той спосіб оплати, у який покупець оплатив (планує оплатити, якщо постачання здійснюється на умовах відстрочення платежу) поставлені товари чи послуги (за готівку, оплата
з поточного рахунка, чек тощо). Якщо товар (послуга) реалізується неплатникові ПДВ у рахунок орендної плати за землю, у цьому полі можна вказати «бартер».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали