Як обкладаються ПДВ операції з аграрними розписками?
15.06.2016 436 0 1
Коли виникає об’єкт обкладення ПДВ при видачі аграрних розписок та їх погашенні (виконанні)?
Відносини, що виникають під час оформлення, видачі, обігу та виконання аграрних розписок, регулюються Законом від 06.11.12 р. № 5479-VI «Про аграрні розписки» (далі – Закон № 5479).
Нагадаємо, аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах (ст. 1 Закону № 5479). Аграрні розписки бувають товарними та фінансовими:
- товарна установлює безумовне зобов’язання боржника здійснити поставку узгодженої сільгосппродукції, якість, кількість, місце та строк поставки якої визначені цією розпискою (ст. 3 Закону № 5479);
- фінансова – безумовне зобов’язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається за погодженою боржником і кредитором формулою з урахуванням цін на сільгосппродукцію у визначеній кількості та якості. Виконання боржником зобов’язань за фінансовими аграрними розписками здійснюється лише в безготівковій формі (ст. 5 Закону № 5479).
Аграрна розписка установлює забезпечення виконання зобов’язань боржника за цією розпискою заставою його майбутнього врожаю. Предметом такої застави може бути виключно майбутній урожай сільгосппродукції (ст. 7 Закону № 5479).
Податковий кодекс (далі – ПК) не містить особливого порядку оподаткування операцій із аграрними розписками. Тому керуватися будемо загальними нормами ПК. Розглянемо три ситуації, які можуть виникнути в сільгосппідприємства.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року