Як оподатковувати продаж зерна, отриманого від фізичних осіб?
22.09.2014 1252 0 0
Сільгосппідприємство-«спецрежимник» надає послуги з обробітку земель фізичним особам, оплату за які отримує в натуральній формі (частиною вирощеного на таких землях зерна пшениці). За якою ставкою воно повинне здійснювати оподаткування подальшого продажу такого зерна? У якій декларації з ПДВ відображати цю операцію?
Відповідно до п. 15 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК) тимчасово, до 01.01.14 р. від обкладення ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001–1008 згідно з УКТЗЕД і технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТЗЕД. Виняток установлено для сільськогосподарських підприємств – виробників та підприємств, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури в сільськогосподарських підприємств – виробників. Пшениця належить до групи УКТЗЕД – 1001, а отже, оподаткування її продажу слід здійснювати відповідно до наведеної норми.
Сільськогосподарським уважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, у якого питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ПК).
Фізичні особи, у яких сільгосппідприємство придбало пшеницю (отримало в рахунок оплати за надані послуги), не є сільгосппідприємствами. Отже, подальший продаж такого зерна сільгосппідприємством не обкладатиметься ПДВ. Оскільки таке зерно не є власно вирощеним сільгосппідприємством, то його продаж слід відображати в рядку 5 декларації з ПДВ (загальної) та в додатку 6 до цієї декларації.
Коментарі до матеріалу