Зміни для платників четвертої групи
Новий єдинник четвертої групи та що чекає на сімейні ФГ: огляд Закону
Змінами до Податкового кодексу та інших законів, щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств були внесені зміни, зокрема, в порядок сплати єдиного податку (далі – ЄП) платниками четвертої групи.
Нагадаємо, що до набуття чинності Закону № 2497 єдинниками четвертої групи могли бути тільки сільгосптоваровиробники-юрособи. Тепер до них додалися фізособи-підприємці, але не всі, а лише ті, хто провадять діяльність у межах фермерського господарства (далі – ФГ), зареєстрованого відповідно до Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство». Такі особи можуть зареєструватися платниками ЄП четвертої групи за умови виконання таких вимог сукупно (пп. «б» пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу, далі – ПК):
- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільгосппродукції, збирання, вилов, переробку такої власно вирощеної або відгодованої продукції та її продаж;
- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
- не використовують працю найманих осіб;
- членами ФГ такої фізособи є лише члени її сім’ї за визначенням із ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу;
- площа сільгоспугідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів ФГ становить не менше 2 га, але не більше 20 га.
Тобто фактично це сімейні ФГ, зареєстровані фізособами.
Зверніть увагу: сімейним ФГ для реєстрації єдинником не треба виконувати умову про дотримання 75 % доходу від реалізації сільгосппродукції власного виробництва (хоча, як видно з наведених вище критеріїв, займатися такі особи можуть виключно виробництвом сільгосппродукції).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року