Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уникаємо акцизу: коли слід укласти договір оренди, а коли – договір підряду

Зінаїда Козюк

06.11.2017 971 0 5

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, яким необхідно залучити техніку для виконання сільськогосподарських робіт.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: коли краще укладати договір оренди техніки, а коли – договір підряду чи надання послуг.

Нагадаємо, у 2016 році у Податковому кодексу (далі – ПК) з’явилися нові норми, які, зокрема, стосуються акцизного податку (далі – АП) з реалізації пального.

Так, згідно з пп. 212.1.15 ПК платниками АП є особи, що реалізують пальне. Податківці неодноразово роз’яснювали, що операція із заправлення пальним, яке належить іншим особам (виконавцям), техніки, винайнятої для виконання робіт (отримання послуг) на умовах договору про надання послуг, належить до операцій із реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПК. Тобто якщо сільгоспвиробник для виконання сільськогосподарських робіт (сівби, унесення добрив, збирання врожаю тощо) залучає третіх осіб, але забезпечує роботу їхньої техніки власним пальним, то він здійснює реалізацію пального, має виписати акцизну накладну на обсяг переданого виконавцям пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Отже, особа, яка зареєстрована платником АП та реалізує пальне, має складати акцизні накладні та реєструвати їх в ЄРПН. В іншому випадку до юросіб та фізосіб-підприємців може бути застосовано штраф у розмірі 100 % вартості реалізованого пального (п. 117.3 ПК).

Крім того, не так давно ДФС роз’яснила, коли саме необхідно реєструватися платником АП та реєструвати акцизні накладні при укладенні різних договорів (Індивідуальна податкова консультація ДФС від 05.07.17 р. № 998/6/99-99-15-03-03-15/ІПК). Читайте также на цю тему «Чи виникає акциз при виконанні робіт із використанням власного пального?».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали