Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уникаємо акцизу: договір оренди замість договору підряду

Зінаїда Козюк

16.05.2017 1813 0 2

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, яким необхідна техніка для виконання сільськогосподарських робіт.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про альтернативні варіанти договору підряду на виконання сільгоспробіт, умови якого не тягнуть за собою обов’язку реєстрації платником акцизного податку.

Нагадаємо, з минулого року всі суб’єкти господарювання (далі – СГ), що реалізують паливо, стали платниками акцизного податку. Причому податківці вважають реалізацією також операцію з передачі палива виконавцю в рамках договору підряду, наприклад, на роботи з посіву сільгоспкультур, збору врожаю тощо (див. лист ДФС від 01.04.16 р. № 7182/6/99-99-19-03-03-15). Отже, сільгосппідприємства, які укладають договір підряду та передають виконавцю власне паливо, вимушені сплачувати акциз. Ми не згодні з такою позицією (див. «Акциз при реалізації палива: чи платять сільгоспвиробники?»).

Аби уникнути спірних моментів з податківцями, пропонуємо в разі необхідності виконання підрядниками робіт з використанням палива замовника замість договору підряду укладати договір оренди техніки. Причому, якщо власник техніки погоджується, щоб нею керував тільки його водій (комбайнер тощо), можна орендувати техніку разом із персоналом. Як оформити такі взаємовідносини, розглянемо нижче.

Цивільним кодексом (далі – ЦК) передбачено можливість укладення договору найму транспортного засобу (далі – ТЗ) з екіпажем, який його обслуговує (ст. 798).

Особливості найму ТЗ разом з обслуговуючим його персоналом визначено ст. 805 ЦК, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали