Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виправляємо помилки в Об’єднаній звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ

10.03.2023 796 0 1

9 лютого завершується період подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) за IV квартал 2022 року. Тож роботодавці, які вже відзвітували, мають змогу провести роботу над помилками за звітний і попередні податкові періоди та, за потреби, відкоригувати звітність у Розрахунку з типом «Звітний новий» – у межах періоду звітування (до 9 лютого), «Уточнюючий» – поза межами такого періоду.

Водночас у період дії воєнного стану подання уточнюючого Розрахунку може бути пов’язане не з помилками у звітності, а з потребою відобразити, зокрема, відомості про припинення трудових відносин заднім числом. Адже сьогодні роботодавці нерідко отримують повідомлення від Центру зайнятості про звільнення працівника – внутрішньо переміщеної особи (далі – ВПО) або свідоцтво про смерть працівника значно пізніше, подекуди навіть через кілька місяців після настання події.

Щоб полегшити роботу бухгалтерам у всіх випадках уточнення звітності, згадаємо основні принципи коригування в додатках 1, 4, 5 (далі – Д1, 4ДФ, Д5) до Розрахунку з типами «Звітний новий» і «Уточнюючий» та покажемо, як їх застосувати в конкретних робочих ситуаціях.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали