Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виправлення помилок в спецрежимних податкових накладних

Нагадаємо, у жовтні – листопаді минулого року чимало сільгосппідприємств побачили в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА) зменшення свого реєстраційного ліміту (суми, на яку можна зареєструвати податкові накладні, далі – ПН).

Це сталося у зв’язку зі змінами, унесеними ДФС до порядку розрахунку показника ∑Перевищ формули СЕА. А саме, програма ДФС обчислила цей показник окремо за загальною (0111) та спеціальною (0121) деклараціями, які подавалися суб’єктами спецрежиму згідно зі ст. 209 Податкового кодексу до 1 січня 2017 року. Якщо вас «перерахували», то у витягу із СЕА ви побачили показник «override/період» (після знака дробу вказується період, у якому виник цей показник) або «override209/12.2016». Перший показник означає, що ∑Перевищ виникла за загальною декларацією, другий – за спецрежимною.

Що саме цікаве – програмне забезпечення обчислило цей показник заднім числом – за період починаючи з 01.07.15 р. по 31.12.16 р.

Такі нестиковки у колишніх спецрежимників пов’язані здебільшого з помилками в номерах ПН, а саме:

  • або в номерах ПН на постачання сільгосппродукції власного виробництва не вказали код «2» після знака дробу або вказали якийсь інший код (4, 5 тощо), а саму операцію відобразили в спецдеклараціях 0121–0123;
  • або в ПН на постачання несільськогосподарської продукції вказали в номері код «2» після знака дробу, а операцію включили до загальної декларації.

Тому у сільгосппідприємств, у яких дані декларацій не збігаються з даними Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), виник показник ∑Перевищ. У результаті на його величину зменшилася сума, на яку підприємство має право зареєструвати ПН.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали