Виправлення помилок в спецрежимних податкових накладних
12.03.2018 549 0 1
Нагадаємо, у жовтні – листопаді минулого року чимало сільгосппідприємств побачили в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА) зменшення свого реєстраційного ліміту (суми, на яку можна зареєструвати податкові накладні, далі – ПН).
Це сталося у зв’язку зі змінами, унесеними ДФС до порядку розрахунку показника ∑Перевищ формули СЕА. А саме, програма ДФС обчислила цей показник окремо за загальною (0111) та спеціальною (0121) деклараціями, які подавалися суб’єктами спецрежиму згідно зі ст. 209 Податкового кодексу до 1 січня 2017 року. Якщо вас «перерахували», то у витягу із СЕА ви побачили показник «override/період» (після знака дробу вказується період, у якому виник цей показник) або «override209/12.2016». Перший показник означає, що ∑Перевищ виникла за загальною декларацією, другий – за спецрежимною.
Що саме цікаве – програмне забезпечення обчислило цей показник заднім числом – за період починаючи з 01.07.15 р. по 31.12.16 р.
Такі нестиковки у колишніх спецрежимників пов’язані здебільшого з помилками в номерах ПН, а саме:
- або в номерах ПН на постачання сільгосппродукції власного виробництва не вказали код «2» після знака дробу або вказали якийсь інший код (4, 5 тощо), а саму операцію відобразили в спецдеклараціях 0121–0123;
- або в ПН на постачання несільськогосподарської продукції вказали в номері код «2» після знака дробу, а операцію включили до загальної декларації.
Тому у сільгосппідприємств, у яких дані декларацій не збігаються з даними Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), виник показник ∑Перевищ. У результаті на його величину зменшилася сума, на яку підприємство має право зареєструвати ПН.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року