Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Єдиний податок четвертої групи у 2016 році

Для кого ця стаття: для тих сільгоспвиробників, які планують перейти або підтвердити своє право на сплату єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи у 2016 році.

Сплата (перехід на сплату) ЄП четвертої групи, як і раніше, є справою добровільною. У разі застосування цього виду оподаткування сільгосппідприємство звільняється від сплати таких податків та зборів (п. 297.1 Податкового кодексу, далі – ПК):

  • податку на прибуток підприємств;
  • податку на майно (у частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;
  • рентної плата за спеціальне використання води.

Платниками ЄП четвертої групи можуть бути сіль­ськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 % (пп. 4 п. 291.4 ПК).

При цьому згідно з пп. 14.1.235 ПК сільгосптоваровиробником, як і раніше, уважається юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Однак з 01.01.16 р. із вищезгаданого пп. 14.1.235 ПК вилучено абзац другий (згідно із Законом від 23.12.15 р. № 903-VIII). Тобто вимоги про те, що права власності/користування земельними ділянками мають бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства, визначення терміна «сільгосптоваровиробник» тепер не містить.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали