Єдиний податок четвертої групи у 2016 році
31.01.2016 707 2 1
Для кого ця стаття: для тих сільгоспвиробників, які планують перейти або підтвердити своє право на сплату єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи у 2016 році.
Сплата (перехід на сплату) ЄП четвертої групи, як і раніше, є справою добровільною. У разі застосування цього виду оподаткування сільгосппідприємство звільняється від сплати таких податків та зборів (п. 297.1 Податкового кодексу, далі – ПК):
- податку на прибуток підприємств;
- податку на майно (у частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;
- рентної плата за спеціальне використання води.
Платниками ЄП четвертої групи можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 % (пп. 4 п. 291.4 ПК).
При цьому згідно з пп. 14.1.235 ПК сільгосптоваровиробником, як і раніше, уважається юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.
Однак з 01.01.16 р. із вищезгаданого пп. 14.1.235 ПК вилучено абзац другий (згідно із Законом від 23.12.15 р. № 903-VIII). Тобто вимоги про те, що права власності/користування земельними ділянками мають бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства, визначення терміна «сільгосптоваровиробник» тепер не містить.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року