Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Банк ліквідують: що робити з коштами на поточному рахунку?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як відобразити в бухгалтерському обліку кошти, що зависли в неплатоспроможному банку.

Що відбувається, якщо обслуговуючий банк визнають неплатоспроможним

Відповідно до ст. 76 Закону від 07.12.2000 р. № 2121-III «Про банки і банківську діяльність» (далі – Закон № 2121) банк зараховують до категорії неплатоспроможних за наявності обставин, перелічених у ст. 76 цього Закону. НБУ не пізніше дня, що настає за днем ухвалення рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, повідомляє про це рішення Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) для вжиття ним заходів, передбачених Законом від 23.02.12 р. № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон № 4452).

Та перш ніж давати рекомендації щодо списання «завислих» коштів, зазначимо, що запровадження в банку тимчасової адміністрації не обов’язково означає, що далі автоматично настане ліквідація банку із спеціальною процедурою погашення заборгованості перед кредиторами. Насправді все може скінчитися добре, якщо активи та зобов’язання неплатоспроможного банку будуть передані приймаючому банку або банк буде викуплено інвестором.

У разі успішного результату, як тільки банк почне дотримуватися нормативів капіталу та ліквідності, Фонд ухвалить рішення про припинення повноважень свого куратора, а НБУ відновить контроль над таким банком (ч. 5 ст. 76 Закону № 2121). Не виключена й підтримка банку з боку НБУ шляхом рефінансування. У такій ситуації грошові кошти клієнта в банку будуть розблоковані, мораторій на проведення операцій буде знято.

Зовсім інша ситуація складається, якщо банк вирішено ліквідувати. Саме про це і йтиметься далі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали