Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заповнюємо заявку на переміщення пального для сільгоспвиробників

03.10.2022 1757 0 3

Для кого ця стаття: для всіх сільгосптоваровиробників, які не є розпорядниками акцизного складу (далі – АС), але переміщують власне пальне транспортними засобами (далі – ТЗ) виключно для власних потреб або промислової переробки.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як заповнити заявку на переміщення пального (далі – заявка) та на що при цьому звернути увагу.

Передусім нагадаємо, що суб’єкти господарювання, які не є розпорядниками АС та переміщують ТЗ, що не є АС пересувними, на митній території України власне пальне для потреб власного споживання чи промислової переробки, зобов’язані подавати до податкової заявку в електронній формі шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису. Тобто, якщо сільгосппідприємство не є розпорядником АС, але має власне пальне та переміщує його з одного місця на інше за допомогою ТЗ, воно має подати заявку. Щоправда, при цьому не уточнюється, про який ТЗ йдеться. Вважаємо, що це будь-який ТЗ, призначений для перевезення та розвантаження пального.

Порядок заповнення заявки та її форму затверджено наказом Мінфіну від 08.05.19 р. № 188 (далі – Наказ № 188, Порядок № 188). Розглянемо правила заповнення заявки, про які не варто забувати, інакше в її прийнятті буде відмовлено, та наведемо зразок заповнення заявки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали