Закриття рахунків – важливий етап у підготовці до річної фінансової звітності. Особливості сільськогосподарського виробництва позначаються на послідовності розподілу та списання витрат та доходів діяльності. У цій консультації наведемо порядок закриття рахунків у кінці звітного року.
Закриття рахунків бухгалтерського обліку загалом означає визначення кінцевого сальдо.
Сільгосппідприємства проводять закриття рахунків згідно з:
- П(С)БО 15 «Дохід», П(С)БО 16 «Витрати», П(С)БО 30 «Біологічні активи»;
- Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291 (далі – Інструкція № 291);
- Методичними рекомендаціями з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затвердженими наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132), у частині, що не суперечить нормам П(С)БО 30 «Біологічні активи»;
- Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку біологічних активів, затвердженими наказом Мінфіну від 29.12.06 р. № 1315.
Методика закриття рахунків бухобліку залежить від їх виду. Далі розглянемо загальний порядок закриття бухгалтерських рахунків на сільськогосподарських підприємствах.
Основні та регулюючі рахунки