Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Взаємозалік, відступлення права вимоги і переведення боргу у ЗЕД: правила та практичні ситуації

30.05.2022 311 0 0

За відсутності коштів на поточному рахунку сторони ЗЕД-контракта шукають можливість закрити взаємні заборгованості іншими способами. Особливо це актуально в разі, коли через наявність незакритої заборгованості до підприємства можуть застосувати фінансові санкції за порушення граничного строку розрахунку в ЗЕД.

Крім того, на пошук альтернативних варіантів розрахунків може підштовхнути ситуація, коли державою запроваджені обмеження на перерахування інвалюти за кордон. Наприклад, у період воєнного стану заборонено платити нерезидентам за отримані товари, роботи і послуги, що не належать до товарів критичного імпорту. У цій ситуації підприємства вимушені шукати шляхи погашення таких зобов’язань, щоб уникнути санкцій за несвоєчасну оплату, установлених ЗЕД-договорами, і зберегти репутацію перед постачальником-нерезидентом.

У консультації розповімо, які норми валютного законодавства регулюють питання погашення взаємних заборгованостей за договорами експорту та імпорту шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог, відступлення права вимоги і переведення боргу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали