• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ремонт авто в дорозі: оплата, облік, оподаткування

13.08.2019 222 0 0

Для кого ця стаття: для транспортних підприємств, підприємств-виробників і торгових підприємств, що здійснюють самостійну доставку продукції до покупців.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про бухоблік та оподаткування ремонту автомобіля під час відрядження в межах України.

Якщо підприємство має на балансі власну пересувну майстерню, то вона може виїхати до місця поломки. Для таких випадків передбачено особливості технічного обслуговування та ремонту колісних транспортних засобів у дорожніх умовах, визначені в додатку 8 до Правил експлуатації колісних транспортних засобів, затверджених наказом Мінінфраструктури від 26.07.13 р. № 550. Якщо поломка сталася на значній відстані від господарства, то обійтися лише власними силами навряд чи вийде. А значить, додаткових витрат не уникнути.

Якщо швидко усунути несправність неможливо і потрібна заміна транспортного засобу (далі – ТЗ), то це тягне за собою необхідність внесення змін до транспортної документації. У разі внутрішніх перевезень слід керуватися вимогою пп. 11.9 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінінфраструктури від 14.10.97 р. № 363.

Якщо в процесі перевезення вантаж перевантажується на інший автомобіль, то складається акт довільної форми в паперовому або електронному вигляді, в якому обов’язково зазначаються:

  • повне найменування, місцезнаходження (для юросіб) або П. І. Б., місце проживання (для фізосіб-підприємців) власника ТЗ, який прийняв вантаж;
  • П. І. Б. водія, який прийняв вантаж;
  • реєстраційний номер ТЗ перевізника, який прийняв вантаж;
  • реєстраційний номер ТЗ перевізника, який здав вантаж.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали