Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Продаж корпоративних прав: відповіді на актуальні запитання

03.12.2019 2227 0 0

Купівля-продаж корпоративних прав: порядок, оформлення, оподаткування

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про продаж корпоративних прав учасником фермерського господарства, товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю (далі – ФГ, ТОВ).

Корпоративними є права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (далі – СК) госпорганізації. До того ж особа має право брати участь в управлінні, отримувати певну частку прибутку (дивіденди) та активів у разі ліквідації організації, а також на все інше, що передбачено установчими документами (ст. 167 Господарського кодексу). Володіти часткою у СК може як фізична, так і юридична особа. Тобто можна сказати, що продаж корпоративних прав та продаж частки в СК – тотожні поняття.

Під корпоративними відносинами розуміються відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав. Тож відносини – це більш широке поняття, вони неможливі без дій із корпоративними правами.

Ні, але він має у першу чергу запропонувати іншим учасникам придбати її, аби вони могли скористатися своїм переважним правом. Тобто в разі відчуження своїх корпоративних прав слід письмово проінформувати про це інших учасників ТОВ (ч. 1 ст. 20 Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», далі – Закон № 2275). Форму такого повідомлення не визначено, але в ньому необхідно зазначити ціну частки, її розмір, інші умови продажу.

Після пропозиції іншим учасникам та їхньої відмови чи відсутності відповіді протягом 30 днів учасник-продавець має право пропонувати придбати свою частку стороннім особам. Тобто на 31-й день дозволяється оформляти угоду про продаж корпоративних прав.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали