Придбання сільгосптехніки та використання нерозподіленого прибутку: чи є взаємозв’язок?
17.03.2017 1011 0 1
Чи може сільгосппідприємство – платник єдиного податку четвертої групи – відобразити в бухобліку операції із придбання сільгосптехніки за рахунок нерозподіленого прибутку?
Принципи бухгалтерського обліку використання нерозподіленого прибутку однакові для всіх юридичних осіб, у тому числі для малих підприємств (детальніше – див. «Трактор придбано у кредит: як обліковувати витрати на сплату відсотків та страхування КАСКО?»). Для цього застосовують субрахунок 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді», де відображають розподіл прибутку між власниками (нарахування дивідендів), відрахування в резервний капітал та інше використання прибутку в поточному періоді. Сальдо на цьому субрахунку в кінці року закривається в кореспонденції із субрахунками 441 «Прибуток нерозподілений» та/або 442 «Непокриті збитки».
Що стосується придбання сільгосптехніки, як і інших основних засобів (далі – ОЗ), то їх джерелом є вільні грошові кошти на розрахунковому рахунку, а не умовний результат, який відображається на рахунку 44.
Тобто в разі придбання об’єкта ОЗ роблять записи:
- на вартість придбання: Дт 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» – Кт 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками»;
- на суму, сплачену постачальнику: Дт 631 – Кт 311 «Поточні рахунки в національній валюті».
Отже, згідно із чинною методикою бухгалтерського обліку не можна відобразити придбання сільгосптехніки безпосередньо за рахунок нерозподіленого прибутку.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року