Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Придбання частки в ТОВ: як оформити

03.12.2019 665 0 0

Купівля-продаж корпоративних прав: порядок, оформлення, оподаткування

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як документально оформити операцію із придбання третіми особами корпоративних прав (частки) учасника товариства з обмеженою відповідальністю (далі – частка, ТОВ).

Частку в ТОВ можна продати або здійснити інше відчуження безплатно. Учасник ТОВ має право продати (подарувати) свою частку іншим учасникам ТОВ або третім особам (ч. 1 ст. 21 Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», далі – Закон № 2275).

При продажу (іншому відчуженні) частки діють два обмеження:

  • частка в ТОВ може бути передана тільки в оплаченій частині (ч. 3 ст. 21 Закону № 2275). Наприклад, учасникові належить частка в розмірі 35 %, але він здійснив внесок до статутного капіталу (далі – СК) тільки в розмірі 20 %, решта 15 % залишилися неоплаченими. У такому випадку він зможе відступити тільки частину частки в розмірі 20 % СК;
  • статут ТОВ може передбачати, що відчуження учасником своєї частки можливе тільки за узгодженням з іншими учасниками ТОВ. Таке правило може бути включене до статуту або виключене з нього одностайним рішенням загальних зборів учасників. Бути присутніми на цих зборах повинні всі учасники ТОВ (ч. 2 ст. 21 Закону № 2275).

Розглянемо поетапно процедуру документального оформлення продажу частки в СК ТОВ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали