Отримати вигоду для підприємства від сонячної електростанції
Для кого ця стаття: для суб’єктів господарювання (далі – СГ), які вирішили заощадити кошти завдяки встановленню власної сонячної електростанції.
Із цієї статті ви дізнаєтесь: про процедуру отримання «зеленого» тарифу для встановлення та використання сонячної електростанції.
Використання СГ альтернативних джерел енергії, у тому числі й сонячних електростанцій, з метою скорочення витрат набуває все більшого поширення.
В Україні існують сприятливі умови для встановлення сонячних електростанцій майже на всій території. Такі електростанції можна встановлювати як на самих земельних ділянках, так і на дахах будівель і споруд. Для прийняття такого рішення СГ може розрахувати економічну вигоду, використовуючи такі показники:
- вартість сонячної електростанції,
- потужність сонячної електростанції,
- «зелений» тариф (спеціальний тариф), за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об’єктах електроенергетики, зокрема на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), з альтернативних джерел енергії. До альтернативних джерел енергії також належить і сонячна енергія (ст. 1 Закону від 20.02.03 р. № 555-IV «Про альтернативні джерела енергії»).
Для встановлення сонячної електростанції передусім потрібно, щоб було оформлене право власності на будівлю, споруду або земельну ділянку, на якій планується таке встановлення. Якщо СГ є юридичною особою, то до його статуту обов’язково мають бути внесені зміни – до видів діяльності має бути додано виробництво або продаж електроенергії (залежно від того, використовуватиметься вона лише для власних потреб чи ще й для продажу, розд. 35 КВЕД).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року