Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Помилка в платіжному дорученні на сплату податків: чи буде штраф

08.11.2018 3174 0 2

Для кого ця стаття: для платників податків, які припустилися помилки під час складання платіжного доручення на перерахування податків або зборів (далі під податками будемо мати на увазі і збори).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про думку податківців щодо помилок, допущених платниками податків у платіжному дорученні (коді ЄДРПОУ, реквізитах розрахункового рахунка тощо), а також про судову практику із цього питання.

Трапляється, що платники податків роблять помилки у платіжному дорученні на сплату податків, наприклад у номері розрахункового рахунка або ЄДРПОУ платника. Що ж тут такого, з ким не буває? Але все зроблено в установлений строк і правильно розраховано суму податку. Хіба за таку помилку платника можуть оштрафувати? Спробуємо разом знайти відповідь на це запитання.

Одразу скажемо, що, оскаржуючи до суду штраф, накладений за подібних обставин, платник має всі шанси на перемогу (якщо належним чином обґрунтує свою позицію). Адже, розглядаючи подібні справи, суди зазвичай стають на бік платника. Але якщо ви не збираєтесь іти до суду, то маєте знати нюанси застосування такого штрафу. Тож у консультації розглянемо позицію фіскалів та аргументи суду стосовно притягнення до відповідальності платника, який припустився помилок у платіжному дорученні на сплату податків.

Податківці вважають, що в разі допущення платником у платіжному дорученні помилки, наприклад, у коді ЄДРПОУ податки не вважаються сплаченими цим платником, а в розрахунковому рахунку – податки зараховуються не на той рахунок. Тож фіскали кваліфікують це як несплату податку, окрім випадків, коли платник самостійно виявив помилку та встиг вчасно сплатити податки.

За несплату грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом (далі – ПК), платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі (ст. 126 ПК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали