• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібен авансовий звіт у разі отримання готівки за допомогою КПК?

Нове

03.12.2019 59 0 0

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Поки гроші не отримано довіреною особою, вони обліковуються на рахунках підприємства. Як тільки працівник отримав їх на руки за допомогою корпоративної платіжної картки (або картки «ключ до рахунка»), вони стають підзвітними. І в такому разі необхідність подання авансового звіту (Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.15 р. № 841) не має викликати сумнівів. Адже це прямо передбачено п. 20 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, пп. 170.9.2–170.9.3 Податкового кодексу (далі – ПК), а також підтверджено в листі НБУ від 24.04.19 р. № 57-0007/22460) та коментарях фахівців ДФС у консультації ЗІР (категорія 109.15).

Так, фізичні особи – довірені особи підприємств, які відповідно до чинного законодавства України одержали готівку з поточного рахунка із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Але зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання готівки (тобто авансовий звіт) разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, а також документи про одержання готівки з поточного рахунка (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного терміналу) разом з невитраченим залишком готівки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали