Ліквідація основних засобів: документальне оформлення, облік, оподаткування
27.09.2016 886 0 1
Із цієї консультації ви дізнаєтесь: як документально оформити ліквідацію основних засобів (далі – ОЗ), якщо вона відбувається як із ініціативи власника, так і з не залежних від нього причин, а також про податкові наслідки такої операції.
Ліквідація ОЗ зa рішенням власника
Ліквідація ОЗ зa рішенням власника здійснюється, як правило, внаслідок невідповідностi об’єкта ОЗ установленим критеріям визнання активом, наприклад через фізичне тa моральне старіння, непридатність дo подальшої експлуатації тощо.
Для визначення непридатності ОЗ до подальшого використання, неефективності або недоцільності їх поліпшення (ремонту, модернізації тощо) та оформлення відповідних первинних документів на сільгосппідприємстві створюється постійно діюча комісія. Склад комісії та порядок її діяльності визначається наказом керівника підприємства.
Оскільки законодавчих обмежень щодо того, хто може бути членом комісії, не встановлено, то вважаємо, що до складу такої комісії можуть входити як працівники сільгосппідприємства, так і інші особи (наприклад, незалежні експерти, інженери, юристи та ін.). Однак при підготовці зазначеного наказу в частині визначення обов’язків постійно діючої комісії варто скористатися Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів, затвердженими наказом Мінфіну від 30.09.03 р. № 561 (далі – Методрекомендації № 561).
Так, згідно з п. 41 Методрекомендацій № 561 така комісія повинна:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року