Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто та як повинен реєструвати свої потужності

Зінаїда Козюк

02.11.2017 4091 0 2

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які здійснюють первинне виробництво, транспортування, зберігання харчових продуктів тваринного походження.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: коли необхідно отримувати експлуатаційний дозвіл (далі – дозвіл), а коли – реєструвати потужності та в якому порядку, а також яку відповідальність передбачено за нереєстрацію потужностей.

Минулого року Мінагрополітики та продовольства наказом від 10.02.16 р. № 39 затвердило Порядок проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам (далі – Порядок № 39). Цей документ прийнято відповідно до Закону від 23.12.97 р. № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон № 771). Сфера дії Закону № 771 поширюється, зокрема, на операторів ринку харчових продуктів (далі – оператори ринку) та потужності (ст. 3 Закону № 771).

Так, згідно зі ст. 23 Закону № 771 оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, повинні отримувати дозвіл. А потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання дозволу, підлягають державній реєстрації (ст. 25 Закону № 771). Отже, у цій статті відповімо на запитання про держреєстрацію таких потужностей та отримання дозволу.

Кому потрібен дозвіл?

Дозвіл видається оператору ринку для здійснення господарської діяльності з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (ст. 1 Закону № 771).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали