Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як повернути з бюджету переплату за податками

08.11.2018 1117 0 2

Акценти статті:

  • як суб’єкту господарювання (далі – СГ) дізнатися, чи є у нього переплата за податками;
  • як повернути кошти з бюджету.

У СГ (у т. ч. сільгосппідприємства) може виникнути переплата за податками та зборами до бюджету в разі помилково або надміру сплаченої суми платежів. Така переплата обліковується в інтегрованій картці платника податків (далі – ІКП), яка ведеться органом ДФС, де такий платник перебуває на податковому обліку (п. 1 гл. 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 07.04.16 р. № 422).

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу. Тобто суми переплати відображаються (звісно, якщо вони є) в ІКП за конкретним податком або збором.

Отже, насамперед СГ має дізнатися, чи дійсно є переплата за конкретним податком або збором та в якій сумі. Для цього треба звірити свої дані з даними органу ДФС.

Найпростіший спосіб дізнатися про стан розрахунків із бюджетом – завітати до електронного кабінету платника податків (далі – е-кабінет). Для цього потрібно увійти до особистої частини е-кабінету платника, використовуючи електронний цифровий підпис. Там вибираємо вкладку «Стан розрахунків з бюджетом» та потрібний контролюючий орган. Далі відкривається перелік ІКП за всіма податками і зборами, які сплачуються в цьому органі. Знаходимо потрібну картку, відкриваємо її та зазначаємо дату, на яку потрібні дані. У полі відкриття картки завантажуємо дані у форматі Excel, вибравши відповідну піктограму. У результаті отримуємо інформацію про відповідний податок чи збір.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали