Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Експорт сільгосппродукції: контроль та облік

Для кого ця стаття: для сільгоспвиробників, які експортують чи планують експортувати свою продукцію за кордон.

Експорт та валютний контроль

Як загальновідомо, експорт – це вивезення (продаж) товарів за кордон. Але офіційне визначення експорту таке (ст. 1 Закону від 16.04.91 р. № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність», далі – Закон № 959): «Експорт товарів – продаж товарів українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземним суб'єктам господарської діяльності (у т. ч. з оплатою в негрошовій формі) з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів. При цьому термін «реекспорт» (реекспорт товарів) означає продаж іноземним суб'єктам господарської діяльності та вивезення за межі України товарів, що були раніше імпортовані на територію України».

На операцію з експорту має бути оформлено зовнішньоекономічний договір. Такий договір відповідно до ст. 6 Закону № 959 укладається у простій письмовій формі, якщо інше не передбаче- но міжнародним договором України чи законом.

Експортні операції резидентів, які здійснюються на умовах попередньої оплати, валютному контролю не підлягають. А от ті експортні операції, що здійснюються на умовах відстрочення оплати, підлягають валютному контролю з боку держави.

З 28.07.16 р. строки розрахунків за експортними контрактами, що здійснюються на умовах відстрочення оплати, становлять 120 календарних днів (далі – к. д.) з моменту здійснення експорту продукції, тобто з дати оформлення експортної митної декларації (далі – МД) (п. 1 постанови Правління НБУ від 07.06.16 р. N 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», далі – Постанова № 342). Нагадаємо, що до зазначеної дати строк таких розрахунків становив 90 к.д. (зміни було внесено згідно з постановою Правління НБУ від 28.07.16 р. № 361).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали