Документи для розблокування ПН не подано: які наслідки?
Ситуація із практики
Податкова накладна (далі – ПН), спрямована на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних (далі – ЄРПН), була заблокована. Яка відповідальність передбачена за неподання пакета документів для її розблокування?
Згідно з п. 4 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.19 р. № 520, подання копій документів і пояснення для розблокування ПН – це право, а не обов'язок платника ПДВ. Документи можна подати протягом 365 календарних днів (далі – к. д.), що настають за датою оформлення ПН. Але якщо платник не подасть документи для розблокування ПН протягом зазначеного строку, штрафувати його за це не будуть.
А от якщо в результаті перевірки платника ПДВ податкова виявить незареєстрованну ПН, тоді за таке порушення застосують штраф у розмірі 50 % суми ПДВ, зазначеної в цій накладній (п. 1201.2 Податкового кодексу). Причому, якщо платник не зареєструє ПН протягом 10 к. д. після дня отримання податкового повідомлення-рішення, на нього буде накладений ще один штраф у тому самому розмірі.
Виходить, що якщо на момент перевірки з дати складання ПН мине 365 к. д., платник ПДВ не зможе подати документи для розблокування ПН, а значить, і зареєструвати в ЄРПН. У цьому випадку йому доведеться сплатити штраф у розмірі 100 % суми ПДВ, зазначеної в ПН.
Також платникові слід пам'ятати, що він зобов'язаний відобразити податкові зобов'язання в декларації з ПДВ, навіть якщо ПН не зареєстрована в ЄРПН.
Коментарі до матеріалу