• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Документи для розблокування ПН не подано: які наслідки?

10.03.2020 1387 0 1

Блокування ПН/РК – 2020: що необхідно знати аграріям


Ситуація із практики

Податкова накладна (далі ПН), спрямована на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних (далі ЄРПН), була заблокована. Яка відповідальність передбачена за неподання пакета документів для її розблокування?

Згідно з п. 4 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.19 р. № 520,  подання копій документів і пояснення для розблокування ПН – це право, а не обов'язок платника ПДВ. Документи можна подати протягом 365 календарних днів (далі – к. д.), що настають за датою оформлення ПН. Але якщо платник не подасть документи для розблокування ПН протягом зазначеного строку, штрафувати його за це не будуть.

А от якщо в результаті перевірки платника ПДВ податкова виявить незареєстрованну ПН, тоді за таке порушення застосують штраф у розмірі 50 % суми ПДВ, зазначеної в цій накладній (п. 1201.2 Податкового кодексу). Причому, якщо платник не зареєструє ПН протягом 10 к. д. після дня отримання податкового повідомлення-рішення, на нього буде накладений ще один штраф у тому самому розмірі.

Виходить, що якщо на момент перевірки з дати складання ПН мине 365 к. д., платник ПДВ не зможе подати документи для розблокування ПН, а значить, і зареєструвати в ЄРПН. У цьому випадку йому доведеться сплатити штраф у розмірі 100 % суми ПДВ, зазначеної в ПН.

Також платникові слід пам'ятати, що він зобов'язаний відобразити податкові зобов'язання в декларації з ПДВ, навіть якщо ПН не зареєстрована в ЄРПН.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали