Дисконтування боргів: теоретичний П(С)БО-мінімум
У чому полягає проблема: наказом Мінфіну від 16.09.19 р. № 379 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» (далі – Наказ № 379) змінено правила відображення в обліку довгострокових зобов’язань і довгострокової дебіторської заборгованості. Формально тепер будь-яка довгострокова дебіторська заборгованість чи будь-які довгострокові зобов’язання потрібно дисконтувати.
Наказ № 379 набув чинності з 29.10.19 р., тобто нові вимоги слід обов’язково враховувати під час складання річної фінансової звітності за 2019 рік.
Не встановлено жодних перехідних положень. Крім того, жодних роз’яснень від Мінфіну наразі немає. Тож далі висловимо свої думки, які вам, сподіваємося, допоможуть приймати рішення.
Основні вимоги нацстандартів щодо відображення в обліку дебіторської заборгованості та довгострокових зобов’язань з урахуванням змін, унесених Наказом № 379, покажемо в таблиці:
Правила обліку
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року