Бухгалтерська дискусія: чи потрібно постійно оновлювати наказ про облікову політику?
05.01.2018 593 0 1
В Дискусійному клубі «Полтава» за інформаційної підтримки громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» та групи компаній «Баланс» відбулася чергова очна дискусія за темою: «Чи потрібно постійно доповнювати наказ про облікову політику новими подробицями та уточненнями?».
Дискусія відбувалася за правилами Дискусійного клубу «Полтава» (організатор Клубу – Олександр Золотухін):
- у дискусії брали участь дві сторони – сторона стверджування, яку представляла Гажієнко Лариса Василівна (директор ПП «Аудит-сервіс»), і сторона заперечення, яку представляв Олександр Золотухін (консультант із бухгалтерського обліку та оподаткування, дискусійне прізвисько – Кіхот);
- кожна зі сторін поперемінно навела три аргументи на користь позиції, яку захищала. Лариса Гажієнко доводила, що наказ про облікову політику потрібно постійно оновлювати. А Кіхот доказував непотрібність оновлення.
Як правило, облікову політику обирає бухгалтер, погоджуючи її з керівником. Бухгалтер складає текст наказу про облікову політику, керівник підписує наказ – і все, облікову політику обрано і погоджено. У подальшому можуть уноситись зміни до бухгалтерських нормативів або змінюватися ринкове середовище, що закономірно спричинює зміну методів бухобліку. У зв’язку з цим постає питання: невже наказ про облікову політику потрібно постійно доповнювати новими подробицями, змінами, дрібними уточненнями?
Ми вирішили з’ясувати це питання шляхом дискусії.
Відео дискусії можна переглянути на каналі Дискусійного клубу «Полтава» в Ютубі. А нижче наведемо аргументи сторін.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року