Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бухгалтерська дискусія: чи потрібно постійно оновлювати наказ про облікову політику?

В Дискусійному клубі «Полтава» за інформаційної підтримки громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» та групи компаній «Баланс» відбулася чергова очна дискусія за темою: «Чи потрібно постійно доповнювати наказ про облікову політику новими подробицями та уточненнями?».

Дискусія відбувалася за правилами Дискусійного клубу «Полтава» (організатор Клубу – Олександр Золотухін):

  • у дискусії брали участь дві сторони – сторона стверджування, яку представляла Гажієнко Лариса Василівна (директор ПП «Аудит-сервіс»), і сторона заперечення, яку представляв Олександр Золотухін (консультант із бухгалтерського обліку та оподаткування, дискусійне прізвисько – Кіхот);
  • кожна зі сторін поперемінно навела три аргументи на користь позиції, яку захищала. Лариса Гажієнко доводила, що наказ про облікову політику потрібно постійно оновлювати. А Кіхот доказував непотрібність оновлення.

Як правило, облікову політику обирає бухгалтер, погоджуючи її з керівником. Бухгалтер складає текст наказу про облікову політику, керівник підписує наказ – і все, облікову політику обрано і погоджено. У подальшому можуть уноситись зміни до бухгалтерських нормативів або змінюватися ринкове середовище, що закономірно спричинює зміну методів бухобліку. У зв’язку з цим постає питання: невже наказ про облікову політику потрібно постійно доповнювати новими подробицями, змінами, дрібними уточненнями?

Ми вирішили з’ясувати це питання шляхом дискусії.

Відео дискусії можна переглянути на каналі Дискусійного клубу «Полтава» в Ютубі. А нижче наведемо аргументи сторін.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали