Оренда транспорту й техніки
Оренда сільгосптехніки, землі: нюанси, оподаткування, оформлення договорів
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які вимоги до наповнення договору оренди транспортного засобу (далі під ТЗ розуміємо автомобіль та сільгосптехніку), коли такий договір посвідчується нотаріально, які особливості оренди з обслуговуючим персоналом (екіпажем), як директору передати власний ТЗ в оренду підприємству та хто тоді підпише договір.
За цією темою див. також «Використання авто працівника сільгосппідприємством: юридичне оформлення», «Використання автомобіля працівника для госппотреб: нюанси бухобліку та оподаткування», «Як не потрапити в капкан акцизного податку», «Фермерське господарство доручає підписати угоду від його імені: як оформити».
Якщо на сільгосппідприємстві немає власного транспорту або техніки, доводиться звертатися за сторонньою допомогою та брати в оренду необхідний засіб. Навіть якщо відсутні спеціалісти, які можуть поводитися із такою технікою, завжди можна домовитися про оренду разом із водієм (екіпажем). Особливості такої оренди розглянемо у форматі запитання – відповідь.
Що таке договір оренди ТЗ?
Договір оренди (найму) ТЗ – це цивільно-правовий договір, за яким орендодавець (наймодавець) передає або зобов’язується передати орендарю (наймачеві) за плату ТЗ у тимчасове володіння та користування (ст. 759 Цивільного кодексу, далі – ЦК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року