Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виробництво силосу: документальне оформлення та облік

19.09.2016 944 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як правильно визначити загальну масу заготовленого силосу, що зберігається в траншеях, баштах, ямах, курганах або буртах, та документально оформити й відобразити в бухобліку його оприбуткування.

Заготівля силосу

Перш за все зауважимо, що процес заготівлі силосу складається із двох технологічних етапів:

Етап 1. Вирощування та заготівля основної сировини (зеленої маси). Включає такі основні операції, як передпосівна підготовка полів, сівба, обробіток, збирання, подрібнення (здійснюється комбайном відразу після збирання) та транспортування (включаючи зважування) до місця силосування.

Етап 2. Силосування. Основні операції етапу: очищення та підготовка силосної споруди (траншеї, ями, башти тощо), закладення силосної маси, додавання за необхідності в силосну масу інших компонентів (закваски та різноманітних добавок), ущільнення (трамбування) та накриття силосної маси, зберігання та використання силосу.

Оприбуткування зеленої маси здійснюється на підставі Щоденника надходження сільськогосподарської продукції (сельхозучет, форма № 81, затверджена наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.72 р. № 269-2, далі – Наказ № 269-2) у такому порядку:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали