Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Аквакультура: оформлення та облік при зарибленні зимувальних ставів

29.10.2015 486 0 1

Для кого ця стаття: для повносистемних рибницьких господарств, які восени виловлюють із вирощувальних ставів рибопосадковий матеріал і пересаджують його до зимувальних ставів, призначених для зимівлі цьоголіток або дволіток при трилітньому обороті, а також маточного та ремонтного поголів’я.

Про що дізнаєтеся: як оформити та вести облік операцій із зариблення зимувальних ставів цьоголітками коропа і товстолобика.

Облов вирощувальних ставів та пересадження рослиноїдних риб у зимувальні стави здійснюються за температури води не вище 6–7 0С (як правило, на початку жовтня) і мають бути завершеними до настання заморозків. Облови ставів проводять у стислі строки (не більше 15 діб), оскільки затримка цьоголіток у вирощувальних ставах призводить до ослаблення організму риби та зниження її зимостійкості.

При пересадженні цьоголіток коропа та рослиноїдних риб необхідно:

  • підрахувати вирощених цьоголіток. Зазвичай це роблять об’ємно-ваговим методом, зважуючи та перераховуючи кожну ємність із виловленою рибою;
  • визначити їх загальну масу. Чим вища маса риби та її вгодованість, тим більший рівень її виживання після зимівлі. Так, до посадки у зимувальні стави маса цьоголітки коропа за нормативами для господарств різних фізико-географічних зон має становити 25–30 г. При масі понад 25 г виживання однорічки коропа становить 80–96 %, 20–25 г – 70–80 %, 15–20 г – 60–70 %; 10–15 г – 30–50 %, менше 10 г – не більше 20 % (таку молодь риби, як правило, розміщують в окремому ставу).

Зимують цьоголітки коропа та рослиноїдних риб в окремих ставах.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали