Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сімейне фермерське господарство без статусу юрособи: переваги в оподаткуванні

Сергій Наумов

13.07.2016 975 0 1

Для кого ця консультація: для громадян та фізосіб-підприємців, які мають намір виробляти сільськогосподарську продукцію та бажають створити фермерське господарство (далі – ФГ).

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: які умови та особливості створення сімейного ФГ та сплати податків, якщо воно створюється фізособою-підприємцем спільно із членами своєї сім’ї.

Створення сімейного ФГ

Законом від 31.03.16 р. № 1067-VIII (далі – Закон № 1067) унесено зміни до Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973). Зокрема, ним визначено, що ФГ діятимуть не лише як юрособи, але й без статусу юрособи. При цьому ФГ без статусу юрособи організовуватиметься на основі діяльності фізособи-підприємця.

Законом запроваджено поняття «сімейного» ФГ (далі – СФГ). Однак чітко не визначено, як присвоюватиметься такий статус: автоматично при реєстрації фізособи-підприємця (далі – підприємець) держреєстратором чи органом влади після їх реєстрації (орган влади з такими повноваженнями не визначений), чи в органах ДФС після отримання відомостей від держреєстратора. Не встановлено і правил такої реєстрації, умов присвоєння та підтвердження статусу тощо. Відтепер у ст. 81 Закону № 973 визначено такі особливості створення та діяльності СФГ без набуття статусу юрособи:

  • організовується підприємцем самостійно або спільно із членами його сім’ї на підставі договору про створення СФГ;
  • договір про створення СФГ укладається членами однієї сім’ї в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню;
  • головою СФГ без статусу юрособи є член сім’ї, зареєстрований як підприємець і визначений договором;
  • від його імені має право виступати голова або уповноважений ним один із членів господарства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали